Бошко Ѓуровски асистент на Пикси на селекторската клупа на Србија

Поранешниот македонски селектор Бошко Ѓуровски треба да биде прв асистент на Драган Стојковиќ – Пикси на клупата на репрезентацијата на Србија, пренесуваат српските медиуми.

Стојковиќ и Ѓуровски треба да биде двоецот предводник на националниот тим на Србија во квалификациите за СП 2022.

Добро е познато дека Стојковиќ и Ѓуровски се одлични пријатели уште од играчките денови во Црвена Звезда. Потоа кога македонската фудбалска легенда беше тренер на Црвена Звезда во 2006 и во 2007 година, Стојковиќ беше претседател на црвено-белите, а подоцна Ѓуровски беше и асистент на Стојковиќ во Нагоја.

Се вчитува...