Џенова и Наполи со честитки за Пандев и Елмас за големата победа над Германија (ФОТО)

Македонија се уште е главна вест во светските медиуми по синоќешниот триумф над Германија во натпревар од 3. коло во квалификациите за Светското првенство во Катар 2022. Честитки за фудбалерите доаѓаат од сите страни, а стрелците на головите за Македонија, Горан Пандев и Ељиф Елмас добија посебни признанија од своите клубови Џенова и Наполи.

 

Се вчитува...