Доктор од Њујорк го прифати предизвикот на Федерер – Ракавици, маска, рекет и се е подготвено (ВИДЕО)

Доктор во Њујорк се одлучи да го прифати тенискиот челенџ на Роџер Федерер. Во период кога прави пауза од спасување на животи на заразените од Ковид-19 во Њујорк, тој се одлучи да земе рекет и топче и барем малку да побегне од тагата која што го опкружува.

 

View this post on Instagram

 

A well earned break for this doctor in New York to take on @rogerfederer’s #tennisathome challenge! 👏👏 . 🎥: @samuelhbride

A post shared by ATP Tour (@atptour) on

Се вчитува...