ФА Куп: Лукаку доволен Манчестер да го „реши“ Хадерсфилд

Манчестер јунајтед се пласираше во следната рунда натпревари од ФА Купот откако со 0-2 славеше на гостувањето против Хадерсфилд.

Стрелец на двата гола за „црвените ѓаволи“ беше Лукаку, во 3. и во 55. минута, на асистенции на Хуан Мата и Санчез…


Се вчитува...