Федерер тренира во изолација – на снег и во ѕид (видео)

Тениската сезона нема да продолжи најмалку уште три месеци, но Роџер Федерер настојува да остане во форма. Швајцарецот е во изолација заедно со своето семејство, но секогаш наоѓа време за тренинг, дури и кога условите за такво нешто не се најдобри.

Така, денеска во близина на Базел почна да паѓа снег, но тоа не му пречеше на големиот ас да одржи мини-тренинг, и тоа на отворено, удирајќи во ѕидот поставен за тренирање крај неговата куќа.

Федерер наскоро ќе наполни 39 години, но со оглед на формата во која се наоѓа, јасно е дека не планира во блиска иднина да ја заврши својата фантастична кариера.

Се вчитува...