Играч на 6. коло плеј-аут: Стефан Балмазовиќ (ВИДЕО)

Шестото коло од плеј-аутот во македонската кошаркарска лига донесе три возбудливи натпревари по кои на гостински победи се радуваа Ангели и Кожув кои славеа против Академија ФМП и Куманово, додека Работнички го одбрани домашниот терен од МЗТ Скопје 2.

ЕКИПА избор на играч на 6. коло е Стефан Балмазовиќ кој со 30 поени и реализација 6/10 за два и 5/10 за три на кои додаде и 15 скока го предводеше својот тим на „Кале“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ЕКИПА (@ekipa.mk)

Се вчитува...