Јани Атанасов ја запечати победата на Хајдук (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Јани Атанасов се запиша во листата на стрелците за Хајдук, на првиот контролен натпревар на зимските подготовки.

Хајдук триумфираше со 3-2 против Солин, а Атанасов беше стрелец на третиот погодок за сплитските бели.

  • Голот на Атанасов може да го погледнете на временскиот исечок – 1:47:40…

Се вчитува...