Јуве без проблеми преку Болоња до осумте најдобри во Купот

Јувентус без поголеми проблеми стигна до четвртфиналето во Купот на Италија откако славеше со 0-2 на гостувањето против Болоња во осминафиналната пресметка.

Гостите до предност дојдоа уште во 9. минута со голот на Бернардески, а конечните 0-2 ги постави Кин во 47. минута од средбата…

 

Претходно пласман во четвртфиналето обезбедија и Лацио и Милан.

Се вчитува...