Каде оди голманот? Сакаше да „глуми“ дефанзивец, па прими лесен гол (ВИДЕО)

Голманот на Оснабрик во Куп мечот против Фрајбург, имаше еден „испад“ кој го чинеше погодок за гостите. Филип Кун се обиде да расчисти една топка, и се обиде да „глуми“ одбранбен играч, но тоа не му одеше.

Фрајбург убаво се снајде и успеа да постигне гол во празна мрежа, а голманот Кун не можеше да верува што направи.

Потоа Оснабрик во судиското надополнување успеа да израмни.

Се вчитува...