Кузњецова објави како изгледа тестирањето за коронавирусот (ВИДЕО)

Руската тенисерка Светлана Кузњецова е негативна на коронавирусот. Таа реши процесот да го сними и да го објави на социјалните мрежи за луѓето да знаат каква е постапката.

„Грижете се за себе и за другите, останете позитивни и чувајте се“ – напиша Кузњецова.

Тениската сезона е одложена до 7.јуни па тенисерите како и сите други спортисти мора да се снаоѓаат околу тренинзите и одржувањето форма. Инаку, во Русија досега има 367 заболени од коронавирусот, едно лица почина од последиците од болеста.

Се вчитува...