Лео Меси во „домот на Роналдо“ со гол со кој покажа зошто е најдобар (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен има водство од 0-1 на гостувањето кај Бенфика во натпревар од 3. коло во новата сезона од Лигата на шампионите.

Лионел Меси со неверојатен погодок носи водство за „светците“ и тоа во родната земја на неговиот најголем ривал, Кристијано Роналдо.

Меси претходно денеска од навивачите во Лисабон беше пречекан како „бог“.

 

Benfica 0 – [1] PSG – Lionel Messi great goal 22′ from soccer

Се вчитува...