Мексикански коментатор буквално „зајде“ на победничкиот гол на Елмас (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија го шокираше светот со триумфот над Германија од 1-2. Цел свет зборува за чудото кое го направија избраниците на Игор Ангеловски. Големиот успех на одличен начин беше примен дури и во Мексико.

Коментаторот кој го коментираше натпреварот против Германија за мексиканската телевизија, буквално „зајде“ по победничкиот гол на Ељиф Елмас.

 

Се вчитува...