Милевски „снимаше“, Хасани навиваше, Шкендија во триумф уживаше (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Убав сончев ден во Скопје, и првенствен натпревар што сепак привлече одредено внимание. На трибините се најде селекторот на фудбалската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, за да ја „сними“ формата на дел од потенцијалните репрезентативци, дојде и повредениот Ферхан Хасани да ги бодри соиграчите, а имаше и други фудбалски „фаци“, Јане Николоски, Арбен Нухиу, Неџмедин Мемеди, Неби Мустафи…

 

 

Се вчитува...