НБА Топ 5: Ноќ на атрактивни блокови (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран првиот натпревар од финалето во источната конференција по кое на победа се радуваше Мајами.

Меѓу најубавите пет потези на вечерта се најдоа и блоковите во режија на Тајс, Смит и Адебајо…

Се вчитува...