Не си ми веќе клупски брат, па ќе те фатам за врат (ФОТО)

До пред еден месец беа соиграчи, беа дел од ист тим, играа во одбраната на Вардар. Висар Муслиу реши да си замине и да се пресели во Шкендија, а вчера во Тетово имаше „жесток дуел“ со Евгениј Новак. Поранешните соиграчи се фатија и за врат, а судијата Александар Ставрев мораше да ги дисциплинира со жолти картони.

 

 

Се вчитува...