Новак со пцовки кон публиката: „Замолчете, да ве еб*м“ (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ збесна уште во првиот сет од финалната пресметка против Доминик Тим и нервозата ја истури на публиката. По еден поен што го доби, тој возврати со пцовки…

„Замолчете, да ве еб*м“, дофрли кон трибините Ѓоковиќ.

На крајот сепак успеа да го добие првиот сет со 6-4.

Се вчитува...