Пандев: Во фудбалот се случуваат чуда, среќата ги следи храбрите…

Горан Пандев беше стрелец на водечкиот гол за 0-1 при сензационалниот триумф на Македонија над фаворизираната Германија.

Македонскиот капитен се огласи по големиот триумф на својот инстаграм профил, барајќи уште поголем респект за фудбалската репрезентација.

„Во фудбалот некогаш се случуваат чуда. Храбрите ги прати среќата… Со борба, верба и срце на терен, оваа генерација заслужи и заслужува многу поголем респект“, напиша Пандев.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Се вчитува...