Перфектна соло-акција и асистенција на Горан Пандев (ВИДЕО)

Џенова има 1-1 по 30 минути игра на гостувањето против Специја во 14. коло од Серија А, и тоа благодарение само на најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, по чија заслуга е единствениот досега погодок за џеновјаните.

Во 15. минута Дестро израмни за Џенова, по извонредната соло-акција и асистенција на Пандев кој му сервираше топка за погодок…

Spezia 1-[1] Genoa – Mattia Destro 15′ from r/soccer

Се вчитува...