ПОЛУВРЕМЕ ЛШ: Халанд не е од оваа „планета“, Челси води со Милан (ВИДЕО)

Челси има минимално водство од 1-0 на полувреме против Милан во дербито на вечерта во Лигата на шампионите. Весли Фофана во 24. минута беше стрелец на погодокот за лондончани со кој имаат минимално водство на пауза на мечот со Милан.

Манчестер Сити има предност од 3-0 против Копенхаген на домашен терен. Два од трите гола беа дело на Ерлинг Халанд, додека третиот беше автогол на Кочолава. И покрај евроголот на Лионел Меси, ПСЖ има само реми 1-1 на гостувањето кај Бенфика, додека Реал Мадрид води со 2-1 на домашен терен против Шахтјор.

Chelsea [1] – 0 Milan – Wesley Fofana 24′ from soccer

 

Manchester City [2] – 0 Copenhagen – Erling Haaland 32′ from soccer

РЕЗУЛТАТИ ЛШ 3. КОЛО: 

Челси – Милан 1-0

Бенфика – ПСЖ 1-1

Манчестер С. – Копенхаген 3-0

Јувентус – Макаби 1-0

Севилја – Борусија Д.  0-3

Реал М. – Шахтјор 2-1

18.45 

Салцбург – Динамо З.  1-0 

Лајпциг – Селтик  3-1

 

Се вчитува...