ПОЛУВРЕМЕ ЛШ: Макаби поведе Меси го враќа ПСЖ во живот… Многу „нули“ на останатите мечеви (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен има реми 1-1 на домашен терен против Пари Сен Жермен во натпревар од 2. коло во новото издание од Лигата на шампионите.

Стрелец на погодокот за израелскиот тим беше Тјарон Шери во 24. минута на прекрасен начин. До крајот на првиот дел „светците“ израмнија на 1-1 преку Лионел Меси во 37. минута.

На поголемиот дел од натпреварите од овој термин мируваат мрежите, а 1-1 е и на мечот меѓу Јувентус и Бенфика кој се игра во Торино.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2. КОЛО РЕЗУЛТАТИ: 

Челси – Салцбург 0-0

Копенхаген – Севилја 0-0 

Јувентус – Бенфика 1-1

Макаби – ПСЖ 1-1 

Манчестер С. – Борусија Д. 0-0

Ренџерс – Наполи 0-0

Реал М. – Лајпциг 0-0 

 

Се вчитува...