Првенец на Јани Атанасов во дресот на Хајдук

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Јани Атанасов го запиша својот прв погодок во дресот на сплитски Хајдук.

Во 16. коло од шампионатот на Хрватска, Хајдук на домашен терен игра 1-1 по првото полувреме против Горица.

А, откако гостите поведоа во 6. минута со голот на Диеје, во 24. минута Јани Атанасов донесе израмнување за Хајдук.

Се вчитува...