ПСЖ испушти победа против Бордо

Фудбалерите на ПСЖ останаа на врвот во Лига 1 и покрај тоа што не успеаја да дојдат до победата во 12. коло, ремизирајќи (2-2) на домашен терен со Бордо.

ПСЖ имаше водство од 2-1 по првото полувреме, со головите на Нејмар од пенал и Кин, но гостите со погодок во второто полувреме успеаја да дојдат до бод.

По 12 натпревари, ПСЖ е на врвот со 25 бода, три бода повеќе од второпласираниот Лил.

Се вчитува...