Сеир како никогаш досега – „Твитер“ заедницата се надмина себе си! (ФОТО)

Македонија вчера направи вистинско чудо откако успеа да ја совлада Германија со 1-2 во квалификациите. Твитер заедницата како никогаш досега фаќаше сеир за поразот на Германците, а покрај македонските „твитерџии“, интересни коментари доаѓа од целиот свет.

Се вчитува...