Синер фуриозно до трето коло на Ролан Гарос

Јаник Синер продолжува со убедливите партии на Ролан Гарос, откако без поголеми проблеми се пласираше во третото коло.

Тој во второто коло со максимални 3-0, по сетови 6-4, 6-2 и 6-4 славеше над домашниот тенисер Ришар Гаске.

Во третото коло Синер за противник ќе го има подобриот од дуелот меѓу Котов и Вавринка.

Се вчитува...