Синер фуриозно против Србинот Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Најдобриот тенисер во светот, Јаник Синер на фуриозен начин се пласираше во осминафиналето на третиот гранд-слем турнир во сезоната, Вимблдон.

Италијанецот на Централниот терен во „Ол ингланд“ клубот со максимални 3-0 по сетови (6-1, 6-4 и 6-2) славеше против српскиот тенисер Миомир Кецмановиќ.

Во осминафиналето Јаник Синер за противник ќе го има подобриот од дуелот меѓу Денис Шаповалов од Канада и Бен Шелтон од САД.

Се вчитува...