Синер се мачеше но го победи Германецот Ханфман

Најдобриот светски тенисер и прв носител на Вимблдон, Јаник Синер со победа го стартуваше настапот н грандслем турнирот во Лондон.

Тој за три часа игра во четири сета, со 6-3, 6-4, 3-6 и 6-3 го победи Германецот Ханфман.

Изненадувачки е за првиот носител на еден грандслем турнир да се мачи на ваков начин во првото коло, но на крај Синер очекувано и заслужено славеше.

Се вчитува...