Со што се занимаваат Ѓоковиќ и Надал во карантин?

Најдобрите тенисери на планетата Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал открии со што се занимваат додека се во карантин. Ѓоковиќ времето го поминува со семејството во својот дом, а објави фотографија на која е маскиран во Капетан Кука.

Шпанецот во карантин е со својата сопруга, а на социјалните мрежи го покажа и своите кулинарски способности.

Се вчитува...