Тандемот Мбапе – Икарди за лесна победа на ПСЖ… (ВИДЕО)

Две асистенции на Килијан Мбапе и два погодоци на Мауро Икарди за триумф од 0-2 на ПСЖ на гостувањето против Реимс во 5. коло од Лига 1.

Уште во 9. минута, Мбапе првпат асистираше за Икарди кој погоди за 0-1, а потоа истата двојка реализираше нов гол во 63. минута за 0-2.


ПСЖ по пет кола е со три победи на седмата позиција на табелата во француското првенство.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...