Трајковски: Мали сме на карта, големи во срце…

Александар Трајковски доби шанса од првата минута како предводник на нападот во отсуство на казнетиот Несторовски и асот на Мајорка сосема солидно си ја заврши задачата.

Трајковски беше еуфорично расположен како и целокупната македонска репрезентација, па на својот твитер-профил објави свои фотографии од мечот со порака: Мали сме на мапа, но големи во срце.

Се вчитува...