Валон Етеми му донесе триумф на Истанбулспор (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Валон Етеми е херој на неговиот Истанбулспор, откако неговиот погодок беше клучен за триумф на гостувањето кај Коњаспор од 0-1.

Етеми во 67. минута по една соло акција биеше кон голот на противникот. Топката минимално ја допре дефанзивецот на Коњаспор Карајел што беше доволно да го изненади голманот.

 

Konyaspor 0 – [1] Istanbulspor AS – Cebrail Karayel OG 67′ from soccer

Се вчитува...