„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Никој како Томас Милер во Баерн Минхен

Баерн Минхен го забележа синоќа и вториот пораз сезонава во Бундес-лигата откако загуби на гостувањето кај Аугзбург со 2-1.

Поразот го расипа славјето на Томас Милер кој синоќа го одигра 600 натпревар за Баварците. Тој е прв играч во клубот кој не е голман, а стигнал до оваа бројка на натпревари. Сега пред него на вечната листа во германскиот гигант се само Оливер Кан со 632 натпревар и Сеп Мајер со 661 натпревар.

 

Се вчитува...