Зивзивадзе носи водство за Грузија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Грузија поведува со 0-1 на гостувањето против Македонија во натпреварот од 3. коло во групата Ц4 во Лигата на нации.

Грузијците беа опасни и во првото полувреме од контри, а токму една таква искористија на стартот на второто. Одлично одиграниот контра напад во 52. минута го реализираше Зивзиадзе.

Голот на Грузија за 0-1 можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...