Фудбалски мајстори и на стари години (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендите на македонскиот фудбал и ветераните на Црвена Звезда одиграа ревијален натпревар во Скопје, по повод „13 Ноември“, денот на ослободувањето на метрополата. Драган Џајиќ, Владимир Петровиќ Пижон, Јован Ачимовиќ…и останатите прославени имиња на Црвена Звезда дојдоа и добија аплаузи на отворена сцена, заедно со Дарко Панчев, Илија Најдоски, Митко Стојковски, Тони Мицевски…Резултатот е најмалку важен, а победи Црвена Звезда со 0-1.

 

 

Се вчитува...