„Лавовска“ победа како мотив за дербито со Работнички (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Македонија ЃП и со втора победа во низа активно ја продолжуваат борбата за зачувување на третата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ на домашен терен со двата погодоци на Самир Фазли славеа против Борец, сега во победнички ритам очекувајќи го гостувањето против Работнички во скопското дерби овој викенд.

 

Се вчитува...