НБА Топ 10: Монструозното забивање на Јанис само осми најубав потег! (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Кливленд, Милвоки, Чикаго, Атланта, Лејкерс и Клиперс.

Најубавите потези на вечерта се во изведба на Јанис Адетокумпо, Леброн Џејмс и Зајон Вилијамсон, меѓу останатите…

Се вчитува...