ВИДЕО: „Петардата“ на Шкендија против Силекс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

ВИДЕО: „Петардата“ на Шкендија против Силекс

ВИДЕО: „Петардата“ на Шкендија против Силекс

Шкендија продолжи со одличните ефикасни игри во домашното првенство. По победата од 2-6 на гостувањето против Работнички во Скопје, тимот на Ќатип Османи денеска сервираше „петарда“ за Силекс во 6. коло од Првата лига.

Хет-трик на дуелот запиша најновото засилување во тимот Изаир Емини, а по еднаш во листата на стрелците се запишаа и капитенот Ферхан Хасани како и Бесарт Абдурахими…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.