ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Средбите од Лигата на Европа во фудбал и од кошаркарската Евролига се во центарот на вниманието на обложувачите…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

БЕНФИКА – ШАХТЈОР      1 и 2+

Дуел на две екипи на кои нападот им е далеку посилна страна отколку одбранбената линија. Шахтјор славеше на првиот меч во Украина со 2-1, но португалскиот првак има се што е неопходно за да ја надополни оваа негатива и да се пласира во осминафиналето од елитното европско натпреварување.

Бенфика игра извонредно во Лисабон, на последните 13 средби во сите натпреварувања има 12 победи, па домаќините ќе се обидат бодрени од фанатичните навивачи што поскоро да го отворат резултатот за на крајот да ја остварат зацртаната цел и да обезбедат пласман во следната рунда.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Бриж               1 и 2+

Порто – Баер Л.                         3+

Ајакс – Хетафе                           1

Макаби – Олимпијакос          1 хенд.

Се вчитува...