ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Богата понуда од фудбалски натпревари во пресрет на утрешните дерби дуели во Италија и Шпанија…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вест Хем – Саутемптон                  1

Саутемптон им е омилен ривал на „чеканите“ во последните три сезони, со оглед на фактот дека во последните четири средби против „светците“, фудбалерите на Вест Хем имаат забележано четири победи. Последните три меча во Лондон меѓу овие ривали завршиле со идентични 3-0 во корист на Вест Хем, серија што избраниците на Дејвид Мојес ќе се обидат да ја продолжат и на денешниот дуел.

Саутемптон игра неочекувано добро на гостувањата сезонава, веќе има шест победи во Премиер-лигата надвор од својот стадион, но домаќините ќе сторат се за да стигнаст до трите бода и да побегнат од дното на табелата и зоната која значи испаѓање од елитното друштво.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бурнемаут – Челси               2

ВБА – Виган                            1 и 2+

Мајнц – Падерборн              1

Лацио – Болоња                    1 и 2+

Удинезе – Фиорентина        1х

Се вчитува...