Адеми е подготвен, во почетниот тим на Динамо за мечот со Вилјареал

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ги надмина проблемите со повредата и е во стартниот состав на Динамо Загреб за реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на Европа против Вилјареал.

Во почетниот тим очекувано е и Стефан Ристовски кој игра во извонредна форма по доаѓањето во Динамо Загреб.

„Модрите“ имаат негатива од 0-1 против шпанскиот состав по првиот натпревар одигран на „Максимир“ во Загреб.

Се вчитува...