Академија Пандев ги почнува подготовките, струмичани договорија контролен дуел со бугарски Левски

Тимот на Академија Пандев веќе е со мислите за подготовките пред настапот во еврокуповите настапи, па струмичани веќе договорија и контролен натпревар.

Македонскиот вицепрвак на 25 јуни ќе патува во Бугарија, каде ќе се сретне со актуелниот Куп-освојувач, тимот на Левски.

За потсетување, фудбалерите на Академија Пандев ќе ја претставуваат Македонија во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА и ќе тргнат од првото квалификациско коло каде ќе биде меѓу неносителите.

Се вчитува...