Академија Пандев го промовираше Димоски од Вардар

Академија Пандев официјално го промовираше најновото засилување за новата натпреварувачка сезона, младинскиот репрезентативец Бојан Димоски.

18-годишниот Димоски меѓу „пандевци“ доаѓа од редовите на Вардар, потпишувајќи двегодишен договор со струмичани.

Димоски веќе се приклучи на подготовките на тимот, па се очекува да биде на располагање на стручниот штаб уште за првото коло од новата сезона во кое Академија Пандев на 9. август гостува на Пелистер.

Се вчитува...