Академија Пандев со убедливи 3-0 против Осогово

Фудбалерите на Академија Пандев со убедлива победа од 3-0 против второлигашот Осогово ги почнаа летните подготовки.

На тест дуелот кој се одигра на спортскиот комплекс „Горан Пандев“ во Струмица, „пандевци“ до победата дојдоа со головите на Велиновски во 12. минута, засилувањето Никола Серафимов во 50. минута и Мишов во 82. минута од средбата.

Се вчитува...