Алиоски од пенал ја удвојува предноста (ВИДЕО)

Македонија зголемува на 0-2 против Лихтенштајн во натпреварот од 7. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Предноста ја удвои Езгијан Алиоски од пенал, откако претходно домашните фудбалери го фаулираа Аријан Адеми.

Пеналот отпрвин не беше досуден, но по прегледувањето со ВАР главниот судија на мечот покажа на белата точка.

 

 

 

 

Се вчитува...