Алиоски: Ова е тим…, ова е игра!

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски беше еден од најдобрите во тимот на Лидс во вчерашната победа од 3-1 над Тотенхем во Премиерлигата.

Алиоски асистираше и за вториот погодок на Лидс, кој го реализираше Патрик Бамфорд, уште еднаш максимално оправдувајќи ја довербата на Биелса.

„Ова е тим… Какво издание на тимот“ – се огласи Алиоски по вчерашната голема победа против лондонскиот состав.

Се вчитува...