Андонова со нов погодок за Барселона

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова запиша нов погодок во дресот на шпанската Барселона.

На тест дуелот на каталонскиот тим со второлигашот Сан Габриел на кој Барселона славеше со 5-0, Андонова беше стрелец на еден од погодоците.

Останатите голови за победничкиот состав ги постигнаа Аитана, Клаудиа Пиња и Олга Гарсија во два наврати.

 

Се вчитува...