Андонова со ремек-дело од слободен удар (видео)

Барселона славеше со убедливи 1-6 на гостувањето против Албасете во женската шпанска лига во фудбал, дуел на кој меѓу стрелците се запиша и Наташа Андонова. Македонската фудбалерка влезе во игра во второто полувреме, а потоа со ремек-дело од слободен удар го постигна шестиот гол за каталонскиот гигант.

 

Се вчитува...