Андоновски со САД освои силен турнир на Флорида (ВИДЕО)

Македонскиот стратег Влатко Андоновски продолжува со одличните партии како предводник на женската фудбалска репрезентација на Соединетите Американски Држави. Американките го освоија „SheBelieves Cup“, откако во последното коло убедливо триумфираа против репрезентацијата на Аргентина со 6-0.

Претходно, САД оствари триумф и на натпреварите против Канада 1-0 и Бразил 2-0.

 

Се вчитува...