Англија со два брзи гола го решава победникот и го елиминира Велс (ВИДЕО)

Англиската репрезентација, конечно, го скрши отпорот на Велс, и тоа двапати во две минути. На стартот од вториот дел Англија поведе 0-2, и така го реши прашањето околу првото место, елиминирајќи ја селекцијата на Велс.

Откако имаше доминација во првиот дел и не го скрши отпорот, набрзина Англија со прекрасниот гол на Рашфорд од слободен удар во 50. минута најпрво поведе, а потоа Фоден во 52. минута донесе 2-0. 

Во вториот меч САД води со Иран, и вака Англија и САД се патници во 1/8 финалето.

Се вчитува...