Аврамовски продолжува со одлични партии во Турција – Два гола и две асистенции против Кајзери (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Даниел Аврамовски продолжува со одличните партии за Денислиспор во турскиот шампионат. Тој во победата над Кајсери од 6-3 беше најдобар поединец на својот клуб со два гола и две асистенции.

 

Се вчитува...