Австралиецот Стублети-Кук го урна рекордот на 200 метри градно (ВИДЕО)

Австралискиот пливач Зек Стублети-Кук го урна рекордот на 200 метри градно. Тој на австралиските квалификации за Светското првенство делницата од 200 метри градно ја исплива за време од 2:05.95 минути.

Со ова време тој го урна досегашниот рекорд кој изнесуваше 2:06.12 минути, а беше во сопственост на Русинот, Антон Чупков од Светското првенство во Гуангжу во 2019 година.

Се вчитува...